Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова “гаряча лінія” для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” для кандидатів на посади фахівців нової державної служби

– “Гаряча лінія” для підприємців

– “Гаряча лінія” з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” державної митної служби України

– “Гаряча лінія” для консультації людей з інвалідністю
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Всеукраїнська нарада – семінар надала нового імпульсу щодо реалізації спільних проектів для розвитку Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади

17 серпня 2018 року Урядовим контактним центром спільно з Запорізькою обласною державною адміністрацією було проведено всеукраїнську нараду-семінар «Стан і перспективи розвитку Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади». У заході взяли участь Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, виконуючий обов’язки директора Урядового контактного центру Олена Антоненко, представники контактних центрів: Кіровоградського, Сумського, Одеського, Полтавського, Миколаївського, Луганського, Дніпропетровського, Запорізького, міста Києва, Урядового контактного центру та Всеукраїнської асоціації контактних центрів.

Відкриваючи семінар, Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль, зокрема, сказав, що в країні триває реформа децентралізації влади і можливо вже наступного року система управління всією державою зміниться. Та при цьому об’єднані територіальні громади мають залишити такі практики як «гарячі лінії» для зв’язку з людьми.

Олена Антоненко наголосила на тому, що за умов економічних та соціальних реформ, які наразі проводить Уряд, важливо приділяти максимальну увагу питанню взаємодії з громадськістю, реагуванню на запити та пропозиції громадян. Саме тому робота урядової «гарячої лінії», Урядового контактного центру постійно перебуває в центрі уваги Уряду. Під час відвідування установи у 2017 році Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман поставив завдання здійснити модернізацію Центру, перетворити його на сучасний call-центр, щоб кожний дзвінок був зафіксований, а кожне звернення якісно опрацьоване.

«Наш пріоритет – допомога людям, наша ціль – створити умови, щоб урядова «гаряча лінія» була доступна кожному українцю», – зазначила у своєму виступі виконуючий обов’язки директора Урядового контактного центру Олена Антоненко. З урахуванням того, що відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, Україна, як держава-учасниця, має вживати належних заходів для забезпечення таким особам нарівні з іншими доступу, зокрема, до інформаційних, комунікаційних та інших служб, у Центрі було створено структурний підрозділ web-комунікації для громадян з порушенням функцій мовлення та слуху. Вже понад півроку спеціалісти урядової «гарячої лінії» приймають звернення від громадян з порушенням слуху жестовою мовою за допомогою Skype-зв’язку.

Важливе питання, на якому зупинилася під час доповіді Олена Антоненко, стосується удосконалення законодавства про звернення громадян, зокрема Закону України «Про звернення громадян». Внесення змін до Закону у 2015 році обумовило право громадян на звернення за допомогою засобів телекомунікації розширити можливість для громадян практично з будь-якого місця звернутися на телефонні «гарячі лінії» державних органів (у тому числі на урядову «гарячу лінію») з питань, що їх турбують, а на практиці – з широкого спектру проблем, думок заявників (в ряді випадків таких, що суперечать поняттю і вимогам до звернення). Таким чином доводиться констатувати необхідність внесення змін з метою оновлення норм Закону у сфері діяльності «гарячих ліній».

Наприкінці 2017 року у Центрі розпочато реалізацію заходів щодо подальшого розвитку та модернізації програмно-апаратного комплексу Центру, використання його можливостей для повнішого задоволення права громадян на звернення. «Це стосується оновлення програмного та апаратного забезпечення, запровадження нових сервісів для удосконалення процесів автоматизації обробки звернень» – зауважила Олена Антоненко.

За результатами наради-семінару було прийнято спільне рішення, у якому, зокрема, зазначається, що діяльність контактних центрів сьогодні надає Уряду та місцевим органам влади більше інструментів для комунікації з громадськістю. Досвід роботи Урядового контактного центру, контактних центрів у більшості областей країни свідчить, що вони стали для громадян реальним засобом звернутися до органів влади задля вирішення нагальних життєвих проблем, висловлення думок і пропозицій з питань, що турбують суспільство і окремого громадянина, а також отримання консультаційної  допомоги.

Відкриття наради-семінару Головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем

 

Учасники наради-семінару «Стан і перспективи розвитку Національної системи опрацювання звернень
до органів виконавчої влади»

 

Виконуючий обов’язки директора Урядового контактного центру Олена Антоненко на нараді-семінарі

 

Інформацію про нараду – семінар «Стан і перспективи розвитку Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади» розміщено також на сайтах Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради за посиланнями:

http://www.zoda.gov.ua/news/42080/fahivtsi-kol-tsentriv-ukrajini-zibralisya-v-zaporizhzhi-dlya-obminu-dosvidom.html

http://zor.gov.ua/content/zaporizka-oblrada-pryymaye-seminar-z-rozvytku-nacionalnoyi-systemy-opracyuvannya-zvernen