Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова “гаряча лінія” для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– “Гаряча лінія” із соціальних питань

– “Гаряча лінія” з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– “Гаряча лінія” з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– “Гаряча лінія” Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– “Гаряча лінія” з питань ветеранів війни та членів їх сімей

– “Гаряча лінія” з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Пошук
Що робити українцям, яким потрібно повернутись в Україну у період тимчасового обмеження перетину державного кордону?

1. Зверніться до посольства чи консульства у країні вашого перебування електронною поштою чи за телефоном гарячої лінії на їхній офіційній сторінці. Вам необхідно буде надіслати свої контактні дані на e-mail дипломатичної установи, в якому обов’язково вказати ім’я, прізвище та по батькові, контактний телефон і місце вашого тимчасового перебування. Також можна звернутися на сторінках посольств і консульств у соцмережах. Повідомте ваші ім’я та прізвище, місце перебування та готовність до повернення в Україну.

2. Зареєструйтесь у системі ДРУГ за цим посиланням: https://friend.mfa.gov.ua/#/. Це спеціальна система Міністерства закордонних справ України, в яку ви вносите свої дані і повідомляєте МЗС та закордонним дипломатичним установам України про своє перебування у певній країні. Це найпростіший спосіб дати знати системі МЗС про себе. Зокрема, це суттєво спрощує збір даних для формування списків громадян України, які мають термінову потребу повернутися додому в період обмежень. З очевидних причин, навантаження на систему за останні дні зросло в десятки разів.

У системі ДРУГ повідомте МЗС про країну, де ви перебуваєте, й надайте якомога більше інформації про суть проблеми в розділі «Коментар до подорожі». Це дуже допоможе нашим дипломатам та спростить формування списків громадян, які мають терміново повернутися додому.

Якщо вам не вдалося зареєструватись, зверніться до українського посольства чи консульства на території країни, де ви перебуваєте. Це можна зробити електронною поштою або за телефоном гарячої лінії. Всі контакти ви знайдете на офіційних сторінках відповідних установ або на сайті МЗС: http://bit.ly/2WkUZab

3. Чекайте на подальші інструкції щодо формування груп для повернення в Україну.

4. Слідкуйте в оновленнях на сайті МЗС за оперативною інформацією щодо обмежень, які країна вашого перебування ввела на перетин кордонів та пересування.

Джерела:

МЗС роз’яснює: що треба знати громадянам, які не встигли повернутись в Україну до 17 березня Телеграм-канал Президента України