Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко спілкувалася з громадянами на прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України

15 вересня цього року заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко вчергове взяла участь у прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України.

Працівники Урядового контактного центру, які забезпечують проведення прямої телефонної лінії і мають вже певний досвід, не завжди можуть точно передбачити, скільки громадян зателефонують на лінію за безкоштовним номером 1545. Проте, коли у прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів бере участь Ірина Ковпашко, прогноз очікуваний: із бажаючих отримати від неї консультації, поради та роз’яснення створюється чимала черга.

Ось і цього разу, протягом двох годин, на номер 1545 телефонували мешканці майже усіх областей України. Найбільше їх цікавили питання перерахунку пенсії, її розміру та тривалості страхового стажу. Також  громадяни зверталися за роз’ясненнями щодо доплат до пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, пенсії у зв’язку із втратою годувальника, пільгових пенсій тощо.

Так, заявник – військовий пенсіонер з Дубенського району Рівненської області поскаржився на неправомірне, з його точки зору, рішення ГУ ПФУ у Рівненській області щодо зменшення розміру пенсії. Він просив сприяти у скасуванні цього рішення та зобов’язати головне управління відновити попередній розмір пенсії.

Житель Харківського району Харківської області, пенсіонер по інвалідності, просив надати роз’яснення щодо порядку виходу на пенсію за віком у зв’язку з роботою в шкідливих умовах, стаж якої становить у нього 12 років.

Заявниця з Галицького району Івано-Франківської області звернулася від імені свого чоловіка, 1944 року народження. Він має 53 роки загального робочого стажу, після виходу на пенсію пропрацював ще 4 роки. Жінка просила перевірити, чи на той час, коли проводився перерахунок пенсії чоловіка, було доцільно брати і стаж, і заробітну плату, а може існує більш вигідний варіант?

Схоже питання турбувало і мешканку Первомайського району Харківської області. У 2007 році, маючи 26 років безперервного трудового стажу, вона вийшла на пенсію. На даний час її розмр дорівнює 1800 грн, з чим пенсіонерка не погоджується. Вона просила допомогти отримати довідку в управлінні ПФУ Первомайського району про заробітну плату за інший період роботи для проведення перерахунку розміру пенсії з метою її підвищення.

Дозвонювачам заступник Голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко пообіцяла, що жодне звернення, яке потребує детального вивчення, не залишиться без розгляду, а результати будуть доведені до громадян.