Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Міжнародний день людей з інвалідністю – право на розмаїття

Щороку 3 грудня, разом із світовою спільнотою, Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який було проголошено у 1992 році Генеральною асамблеєю ООН.

Цей день не є святом. Цей день покликаний привернути увагу до проблем таких людей, розуміння суті їх життя, а також їх боротьби за дотримання своїх прав і свобод, захисту гідності та благополуччя. Активні люди з інвалідністю не хочуть, щоб їх сприймали лише в контексті медичного чи благодійного підходу розуміння інвалідності. Важливо  пам’ятати, що кожна людина з інвалідністю – це така ж людина, як і без інвалідності.

Права людини в кожного однакові, питання лише в перешкодах на шляху до їхньої реалізації. В усьому світі приділяється велика увага тому, аби люди з інвалідністю не зазнавали дискримінації. Україна також взяла на себе зобов’язання забезпечувати й заохочувати повну реалізацію прав і основоположних свобод всіма людьми з інвалідністю без будь-якої дискримінації.

Мова йде про Конвенцію про права осіб з інвалідністю і Факультативний протокол до неї, що набрали чинності 6 березня 2010 року.

Відповідно до статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю, Україна як держава-учасниця має вживати належних заходів для забезпечення таким особам нарівні з іншими доступу до інформаційних, комунікаційних та інших служб. Державна установа «Урядовий контактний центр» – активний учасник створення суспільного середовища рівних можливостей для людей  з інвалідністю, їх інтеграції у суспільне життя.

Вперше в Україні, з початку 2018 року в Урядовому контактному центрі створено та діє підрозділ прийому звернень з використанням жестової мови. Громадяни з порушенням слуху за допомогою відеодзвінків webcall (https://bit.ly/2XF55oX) мають можливість звернутися на урядову «гарячу лінію» 1545, зареєструвати звернення, яке буде передано державним органам для розгляду, або отримати консультацію, роз’яснення жестовою мовою для вирішення життєво важливих проблем.

Загалом на урядовій «гарячій лінії» у 2021 році (станом на 1 грудня ) зареєстровано понад 140 тисяч звернень від осіб з інвалідністю.

Додатково, для ефективного реагування на звернення з найбільш чутливих питань, що стосуються проблем людей з інвалідністю, в Урядовому контактному центрі з грудня 2019 року створено «гарячу лінію» для консультування та забезпечення зворотного зв’язку для осіб з інвалідністю за номером 1539. Майже 34 тисячі громадян зателефонували на цей номер цьогоріч.

Пілотний проєкт «Почуй мене», ініційований Першою леді України Оленою Зеленською та Міністерством соціальної політики, запроваджено в Україні у березні 2021 року. Його мета – полегшити людям з порушенням слуху комунікацію з органами державної влади. Реалізацію проєкту здійснює Урядовий контактний центр разом з громадською організацією «Громадський Рух «Соціальна Єдність». Громадяни з порушенням слуху мають можливість скористатися послугою сурдоперекладача під час дистанційного звернення на лінію 1539 в рамках пілотного проєкту.

Міжнародний день людей з інвалідністю – день підсумовування зробленого для таких громадян, аналізу фактичного становища людей з інвалідністю у суспільстві,  визначення планів щодо їх інтеграції у суспільне життя. Цей день акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Показником цивілізованості та демократичності суспільства є його ставлення саме до людей з інвалідністю, а отже і найголовнішим напрямом соціальної політики у державі  має стати повсякденна діяльність щодо усунення бар’єрів на шляху людей з інвалідністю до самореалізації, духовного та культурного зростання, гарантування доступу до якісної освіти та гідної роботи, впровадження європейських стандартів життя.