Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Відбулося засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

16 листопада 2021 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стафанішиної відбулося тематичне засідання Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків «Результати річниці впровадження Плану заходів з реалізації зобов’язань Уряду України, взятих в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження ґендерної рівності в 2021 році, плани на 2022 рік».

У сьогоднішньому засіданні, яке проходило у режимах онлайн та офлайн, взяли участь дружина Президента України Олена Зеленська, посол Франції, міністри, члени Комісії, представники Офісу дружини Президента, керівники та заступники керівників обласних державних адміністрацій (уповноважені особи (координатори) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, радники міністрів та керівників органів виконавчої влади з ґендерних питань, представники міжнародних та громадських організацій.

До участі у заході також була запрошена директор Урядового контактного центру Ольга Холомєєва.

З вітальними словами до учасників та учасниць засідання звернулися  дружина Президента України Олена Зеленська, Віце-прем’єр-міністр         з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стафанішина, посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Олена Зеленська у своїй промові наголосила на тому, що середньостатистична українська жінка отримує зарплату меншу, ніж чоловіки, за таку ж саму роботу, втричі рідше стає керівником, а ще – вона належить до 67 % жінок, які зазнають домашнього насильства. «Ми – всі тут присутні, дуже добре розуміємо, що рівність – це справедливість, але наше завдання, щоб якомога більше людей також відчули це» – на завершення додала Олена Зеленська.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина доповіла про результати впровадження у 2021 році Плану заходів з реалізації зобов’язань Уряду України, взятих в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц». Зокрема, Ольга Стефанішина акцентувала увагу на перезапуску роботи «гарячої лінії» 1547 з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей, зазначивши суттєве її покращення, а також поінформувала про наміри Уряду збільшити її фінансування у 2022 році, з метою підтримки належної якості роботи.

Прогрес щодо досягнення гендерної рівності в Україні відзначив Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

З питання протидії домашньому та ґендерно обумовленому насильству на засіданні Комісії виступила Міністр соціальної політики Марина Лазебна.  Очільниця Міністерства прокоментувала заходи, які були вжиті спільно з Урядовим контактним центром щодо удосконалення роботи урядової «гарячої лінії» 1547 з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Зокрема, затверджено стандартні операційні процедури: оптимізовано процес прийняття звернень, стандартизовано ведення розмов, систему внутрішнього контролю ефективності роботи, оцінку якості спілкування консультанта, загалом алгоритм дій консультантів у різних випадках. Велика увага приділяється підвищенню кваліфікації консультантів, проведенню безперервних навчань, тестування.

«Реагування має бути ефективним, людина, яка опинилася в біді, має отримати допомогу», – наголосила Марина Лазебна.

Питання протидії домашньому та ґендерно обумовленому насильству набуває надзвичайної важливості  у зв’язку з наближенням старту міжнародної щорічної акції «16 днів проти насильства» (з 25 листопада по 10 грудня), яка об’єднує Уряд і Парламент України, міжнародні та громадські організації. Тема домашнього насильства піднімається на найвищому політичному рівні, адже кожний громадянин України має право на захист, безпеку і дотримання прав людини.

У  засіданні Комісії активну участь взяли також Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, віце-голова Ради громадських організацій «ЕдКемп Україна» Олена Масалітіна, почесний Посол Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Марія Єфросініна та інші відомі в Україні особи, які докладають зусиль для побудови країни рівних можливостей.