Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Соціальний захист населення
Компенсація вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Постанова Кабінету Міністрів України “Про норми харчування та часткову компенсацію вартості продуктів для осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 258 від 21 травня 1992 року.

1. Затвердити розроблені Міністерством охорони здоров’я України норми харчування для зазначених громадян у стаціонарах спеціалізованих лікувальних, лікувально-санаторних і курортних закладах, а також дітей у дошкільних і шкільних закладах (додатки № 1-3).

2. Надати Міністерству соціальної політики право визначати виходячи із розроблених Міністерством охорони здоров’я фізіологічних (медичних) норм харчування (додаток № 4) і середніх цін на продукти харчування, що склалися у регіоні, розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування, встановлені вказаним Законом для громадян, віднесених до 1 і 2 категорії, для потерпілих дітей у разі захворювання кровотворних органів (гострі лейкози), щитовидної залози (аденома, рак), злоякісними пухлинами, а також для батьків потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та шкільні заклади і не забезпечуються продуктами харчування на суму середньої вартості харчування в цих закладах і не перебувають на повному державному забезпеченні.

4. Раді Міністрів Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям при забезпеченні продуктами харчування осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 категорії, вагітних жінок і жінок, які годують дітей, керуватися, крім фізіологічних (медичних) норм, також додатковими нормами, встановленими Міністерством охорони здоров’я України (додатки № 5 і 6).

Постанова Кабінету Міністрів України “Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 155 від 08 лютого 1997 року.

1. Установити з 1 квітня 2017 р. щомісячну грошову компенсацію на дітей, які навчаються в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) освіти, закладах фахової передвищої освіти, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, а також дітей, евакуйованих із зони відчуження, дітей з інвалідністю, пов’язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, і тих, які проживали у зоні безумовного (обов’язкового) відселення з моменту аварії до відселення і які не харчуються в їдальнях зазначених закладів освіти, а також за всі дні, коли перелічені особи не відвідували ці заклади, до досягнення ними повноліття в таких розмірах: у віці від 6 до 10 років – 360 гривень, від 11 до 14 років – 370 гривень, від 15 до 18 років – 380 гривень на місяць пропорційно навчальним дням, в які діти не харчувалися.

2. Грошова компенсація виплачується у разі коли:

навчання потерпілої дитини здійснюється за індивідуальною формою здобуття освіти, зокрема у формі педагогічного патронажа, але при цьому потерпіла дитина перебуває в обліковому складі школи. За висновком районної (міської) медико-педагогічної комісії на підставі висновку дитячої спеціалізованої лікарсько-консультаційної комісії про те, що дитина за станом здоров’я не може відвідувати заклад освіти і їй рекомендовано здійснювати навчання вдома, місцевий орган виконавчої влади, виконавчий орган місцевого самоврядування видають батькам дитини (особі, яка їх замінює) відповідну довідку для пред’явлення її за місцем роботи, навчання, служби;

дитина тимчасово не відвідувала заклад освіти. Батькам цієї дитини (особі, яка їх замінює) видається довідка з закладу освіти (за підписом його керівника) про те, що дитина не відвідувала заклад освіти протягом відповідного періоду;

дитині за станом здоров’я необхідна спеціальна дієта (на підставі висновку закладу охорони здоров’я) і вона не може харчуватися за місцем навчання;

в закладі освіти відсутні умови для харчування дітей (що підтверджується довідкою місцевого органу виконавчої влади, виконавчого органу місцевого самоврядування за місцем знаходження закладу освіти);

у закладі освіти не забезпечено безоплатне харчування дітей;

у закладі освіти організовано освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання (на період карантину, що не передбачає відвідування закладів освіти її здобувачами).

3. Зазначена грошова компенсація виплачується за попередній календарний місяць, протягом якого потерпіла дитина не харчувалася в їдальні закладу освіти або не відвідувала даний заклад.

4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 1997 року.

Наказ Міністерства соціальної політики України “Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2023 рік” № 27 від 23 січня 2023 року.

1. Затвердити розміри грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до категорій 1 і 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2023 рік, що додаються.

2. Департаменту фінансового забезпечення (Мандрікіна А.В.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 січня 2023 року.