Урядовий контактний центр

Урядова "гаряча лінія"
– Урядова «Гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифами відповідного оператора зв’язку)

– «Гаряча лінія» з питань Міністерства оборони України

– «Гаряча лінія» із соціальних питань

– «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству

– лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці

– «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій

– «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України

– «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в Інтернеті
Гаряча лінія для громадян з порушенням слуху:

Зателефонувати зараз
Урядова “гаряча лінія” 1545(webcall)
Пн-Чт 9:00 – 18:00, Пт 9:00 – 16:45

Соціальний захист населення
Одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання “Мати-героїня

Указ Президента України “Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” № 1254/2007 від 25 грудня 2007 року.

1. Заснувати з 1 січня 2008 року одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” (далі – винагорода).

2. Установити, що винагорода виплачується всім жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” відповідно до Закону України “Про державні нагороди України”, у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

3. Кабінету Міністрів України:

розробити та затвердити порядок виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”;

передбачати під час доопрацювання проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік” та в проектах закону про Державний бюджет України на наступні роки кошти для фінансування видатків, пов’язаних із виплатою винагороди.

Порядок виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 268 від 28 лютого 2011 року.

1. Цей Порядок визначає механізм виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” відповідно до Закону України “Про державні нагороди України” (далі – винагорода).

4. Винагорода виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі – органи соціального захисту). Для отримання винагороди жінка, якій присвоєно почесне звання, або уповноважена нею особа подає за місцем реєстрації зазначеної жінки такі документи:

заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати відповідно до пункту 6 цього Порядку;

копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я та по батькові, місце реєстрації.

Заяви з необхідними документами для виплати винагороди приймаються від заявників органами соціального захисту населення. З 1 січня 2021 р. заяви з необхідними документами для виплати винагороди приймаються від заявників органами соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Заяви з необхідними документами для виплати винагороди також приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади (далі – посадові особи виконавчого органу) та посадовими особами центру надання адміністративних послуг, які передають їх протягом трьох робочих днів з дати їх надходження відповідному органу соціального захисту населення.

До 1 липня 2021 р. посадова особа виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг, яка приймає заяву з необхідними документами для виплати винагороди, за наявності технічної можливості реєструє заяву та формує електронну справу (заповнює відповідні електронні форми з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики) і не пізніше наступного робочого дня надсилає електронну справу відповідному органу соціального захисту населення засобами електронного зв’язку через інформаційні системи Мінсоцполітики з дотриманням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги”, “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.

З 1 липня 2021 р. заяви з необхідними документами для виплати винагороди приймаються посадовими особами виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи.

Заяви з необхідними документами для виплати винагороди (після формування електронної справи) у паперовому вигляді передаються відповідному органу соціального захисту населення не рідше ніж раз на два тижні.

Орган соціального захисту формує особову справу, до якої додає ксерокопію сторінки Указу Президента України про присвоєння жінці почесного звання “Мати-героїня”, що зберігається протягом п’яти років після виплати винагороди.

Уповноважена особа подає також нотаріально засвідчений документ, що підтверджує її право представляти жінку, якій присвоєно почесне звання.

У разі коли жінка, якій присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”, не отримала винагороди протягом відповідного бюджетного періоду з поважних причин, вона має право звернутися за її отриманням у наступному бюджетному періоді і отримати винагороду виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно таке звання.

5. Сума винагороди обчислюється відповідно до Указу Президента України “Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” жінкам, яким почесне звання присвоєно:

1) починаючи з 2011 року, – виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання;

2) у 2010 році, – виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня 2010 року;

3) у 2008-2009 роках, – виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який діяв у грудні 2008 року;

4) у 2004-2007 роках, – відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2008 р. № 567 “Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 47, ст. 1529).

6. Виплата винагороди здійснюється згідно з відомістю, яка складається органом соціального захисту за формою, затвердженою Мінсоцполітики через відділення поштового зв’язку Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок.

Витрати на оплату послуг Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, пов’язаних з виплатою винагороди, здійснюються за рахунок бюджетних коштів відповідно до заявки структурного підрозділу про виділення бюджетних коштів.

7. Органи соціального захисту надсилають щокварталу до 10 числа наступного місяця засвідчені в установленому порядку копії відомостей про виплату винагороди структурним підрозділам, які до 15 числа зазначеного місяця подають Мінсоцполітики звіт про виплату винагороди за затвердженою ним формою.